Kolaylık

Freelancer olarak çalışan herkes, potansiyel bir müşteri bulmak için yoğun bir mücadele gösteriyor. Halihazırda bu efor bile freelancerlar için yeterince yorucu ve zorluyken, iş yapabilirliklerini destekleyen her atılım ve kullanabilecekleri her araç, kendilerine büyük bir kazanç olarak geri dönüyor. Dijital Kartvizit taşıma kolaylığı bu atılımların başında geliyor. Dijital kartvizit kullanmak, iş ağını güncel tutmak, müşterinin iletişim bilgilerini kaydedip kaydetmediğini kontrol etmek, portföyünü müşteriyle paylaşırken yaşanacak olası engeller vb. problemleri  ortadan kaldırıyor. Tüm bu sorunlarla başa çıkmak freelancerlar için enerji ve zaman kaybına yol açıyor ve dijital kartvizit kullanımı verimliliği düşüren problemleri ortadan kaldıran değerli bir araç olarak öne çıkıyor.

 

Maliyet

Freelancer olarak çalışan insanların müşteri bulmanın yanı sıra yaşadıkları en büyük sorun, finansal olarak sürdürülebilir bir akışa sahip olmaları yolunda çektiği zorluklardır. Dijital Kartvizit sahibi olmak, sunulan özellikler sayesinde, her bilgi değişikliğinde tekrar kart bastırıma maliyetinin önüne geçmek adına ekonomik olarak da doğru bir hamle olacaktır. Portföyünüzde veya iletişim bilgilerinizde her değişiklik olduğunda yeni bir kartvizit bastırma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken, Dijital Kartvizitinizdeki bilgileri tek tuşla güncellemek ve tüm güncel bilgilerinizin bu yolla kişilerinize aktarılmasını sağlamaktır.

 

Takip

Freelancer olarak müşterilerinizle çok fazla iletişim kurmanız gerekir. Gerek potansiyel iş imkanlarını yakalayabilmek için, gerekse anlaşmaya varılan projelerin süreç takibi için iletişim, freelancerların oldukça önemsemesi gereken bir husustur. Ayrıca, müşterinin iletişim bilgilerinizi kaydedeceğinin garantisi yoktur; kartınızı kaybetme olasılığı da mevcuttur. Geleneksel kartvizitler, kataloglar ve broşürler çoğunlukla bir çöp kutusuna atılır. Dijital kartvizit bilgileri kaydetme yapısı gereğince bu ve benzeri aksaklıkların organik olarak önüne geçmenizi sağlayarak daha güvenli ve takip edilebilir bir iletişim kanalı oluşturur.

 

Temassız

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 ile birlikte çalışma ortamı ve alışkanlıkları tamamen değişti. Freelancer olarak, müşterilerinizle konum farklılıkları sebebiye önünüze çıkan engeller pandemi sonrası ortadan kalkarak toplantıların tercihen online yapıldığı bir senaryoya dönüştü ve yerini temassız bir iş yapış evrenine bıraktı. Bu nedenle, dijital kartvizit kullanmak potansiyel bir müşteriye yaklaşmanın en güvenilir ve etkili yollarından biri haline geldi. Yeni bir müşteriniz olduğundan, ayrıntılı bilgilerinizin kaydedildiğinden, hesap bilgilerinin transferinin doğru yapıldığından, iş süreçlerini takip etmek için sağlıklı bir irtibatınız olduğundan emin olmanın en iyi yolu dijital bir kartvizit kullanıcısı olmaktır.