İçinde bulunduğumuz dijital çağda, geleneksel matbu kartvizitler gereksiz görünebilir. Bununla birlikte, B2B iş modelinde kartvizitler, bağlantılar kurmak ve anlaşmalar yapmak için halen önem teşkil etmekte. Kağıt kartvizitlerin kullanım alışkanlığı fazla olsa da, kesinlikle çevre dostu değiller. Koronavirüsün temassız iş yapmayı mümkün kılan yüz yüze toplantı alışkanlığına etkisi oldukça büyük oldu. Bu gibi nedenler ve daha fazlası için dijital kartvizitler, B2B iş modelinin önemli bir bileşeni olarak konumlanabiliyor.

 

Doğru seçim – Çevresel ve ekonomik olarak

Dijital kartvizitler yalnızca çevre dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmenizin karbon ayak izini azaltmanıza da olanak sağlar. Kağıt kartvizitlerin baskı maliyetleri de göz önünde bulundurulduğunda, dijital kartvizitler, B2B işletmeler için daha ekonomik ve pratik bir alternatif. Bu avantajlar, özellikle bilgilerin güncellenmesi gerektiğinde ortaya çıkıyor, çünkü yeniden kartvizit bastırma gereksinimi ortadan kalkıyor. Dijital Kartvizitler çok daha esnek bir kullanım opsiyonu sağlar ve yalnızca bir butona tıklanarak iletişim bilgileri, web sitesi veya sosyal medya hesapları güncellenebilir. Ayrıca işletmeler, müşterilerini web sitelerine, kataloglarına ve e-posta adresi, telefon numarası gibi iletişim kanallarına yönlendirebilirler. Bu, müşterinizin bir toplantı veya anlaşma sonrasında iletişim kurmasını daha kolay ve daha çekici hale getirir.

 

Dağıtım kolaylığı

Dijital çağda, diğer her şey gibi iş dünyası da anlık reflekslerini geliştirdi. Bu nedenle, işletmeler hızlı bir şekilde kalıcı bir izlenim bırakmanın en iyi yolunu düşünmelidirler. Kağıt kartvizitlerin aksine, dijital kartvizitler her zaman erişilebilirlik özelliğiyle hız ve dinamizm kazançları sağlar. B2B iş modeli, özellikle koronavirüs pandemi sürecinin ardından sanal hale geldiğinden, dijital kartvizitler efektif bir çözüm aracı olarak konumlandırılabilir.

 

İşletmenizin çevrimiçi varlığını artırın

Çevrimiçi pazarlama, B2B iş modeli için son yıllarda radikal bir büyüme gösterdi. Hem küreselleşmenin hem de koronavirüsün bir sonucu olarak, tanışma alışkanlıkları yüz yüze toplantıların ötesine geçip, global bir genişleme sağladı. Dijital kartvizitler, B2B iş modelini benimseyen şirketlere, iş sahalarıyla ilgili tüm detaylı bilgileri dünyanın her yerine anında ulaştırma fırsatı sunar. Dijital kartvizitler yaşattıkları prestijli deneyimin yanı sıra, müşterilerinizin tüm güncel bilgilerinize anında ulaşmasına olanak sağlarken markanızın imajını da güçlendirir.