Covid 19 ve pandemi süreci global olarak iş modellerini büyük ölçüde etkiledi. İşiniz ne olursa olsun, Covid-19, pandemi ve sosyal mesafe kurallarına uyum sürecinden bir şekilde etkilenmiş olması, hatta hesapta olmayan kayıplar yaşanmış olması muhtemeldir.

 

Bununla birlikte, tıpkı günlük operasyonlarınızın yürürlükteki çeşitli kısıtlamalara uyacak şekilde evrildiği gibi, bu ve benzeri öngörülebilirliği düşük süreçlerde ayakta kalmanın ve gelişmenin cevabı da uyum sağlayabilme ve dönüşüm gösterebilme becerisidir.

 

Örneğin gıda endüstrisini ele alalım. Birçok restoran ve otel, koronavirüs krizi boyunca işlerini sürdürebilmek adına, şartlara hızla adapte olarak bir dönüşüm geçirdiler. Müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verme gayretine giren birçok işletme, müşterilerin yemeklerini evlerinde güvenli bir şekilde tüketebilmeleri için paket servis ve hızlı teslimat menüleri geliştirdiler.

 

Perakende satış hizmeti veren birçok işletme fiziksel olarak kapılarını kapatmalarına karşın çevrimiçi sipariş almaya devam ederek şartlara uyumlu şekilde davranmaya özen gösterdi. Banka kartı harcamalarına ilişkin yakın tarihli bir analiz, genel harcamalar düşerken, çevrimiçi perakende harcamalarında bir artış olduğunu, yani perakende işletmelerinin de müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak adına dönüşüm gösterebildiğini ortaya koymuştur.

 

İşinizi geliştirmek için henüz çevrimiçi ve dijital platformları kullanmıyorsanız, şimdi tam zamanı. Çevrimiçi pazarlama, online yöntemlerle kolayca ve güvenle yapılabilir, aynı zamanda işletmeniz için de büyük bir büyüme anlamına gelebilir. Örneğin, 2016'dan beri Independent Gazetesi yalnızca dijital olarak okuyucularıyla buluşuyor. Bu karar, dijitalleşme sayesinde aylık okuyucu kitlesinin bir yıl içinde %33.3 büyümesine ve dünya çapında neredeyse 70 milyon okuyucuya ulaşmasını sağladı.

 

Belki zaten şirketinizin çevrimiçi bir etkinliği var, ancak sosyal mesafeler sırasında müşterilerinizle bağlantı kurmakta zorlanıyorsunuz. Son raporlar, sosyal mesafenin bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor, bu yüzden şimdi uyum sağlama zamanı.

 

Dijital Kartvizit

Dijital Kartvizit tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Kartvizitinizin tanışma anlarına katacağı verimliliğin yanı sıra,  dijital boyutta müşterilerinizle iletişim halinde kalmanızı sağlayarak size zaman ve işlevsellik kazandırır. Dijital Kartvizit, ürününüzü markalaştırmanıza, olanak tanıyarak pazarlama stratejilerinizi geliştirebilir. Bunun dışında fiziksel tanışma anlarını sizin için daha prestijli kılıp, karşı tarafta bırakacağınız etkiyi artırarak iş yapma fırsatlarını geliştirir. Web siteniz, sosyal medya bağlantıları ve konumunuz dahil olmak üzere tüm iletişim bilgilerinizi tek bir yere ekleyin, böylece müşterinizin cihazına kaydolabilir ve müşteri kitlenizi her zaman bir tık uzağınızda tutabilirsiniz.

 

Dünyanın dört bir yanından müşterileriyle iletişimi her koşul ve şartta güçlü ve sağlıklı tutmak isteyen işletmeler bu yönde harekete geçerken bu dönüşümü geçirmek için gecikmeyin. İşletmenizi mevcut iklime göre uyarlayın ve uzun vadede sağlam ve başarılı organize olmuş bir yapının temellerini inşa edin.

Bu ayrıcalıktan faydalanmaya hemen başlamak için tıklayın.